poniedziałek, 18 kwietnia 2011

Cracovia Maraton

Jubileuszowy X Cracovia Maraton rozpoczął się już w sobotę Mini Maratonem i Maratonem na Rolkach. W niedzielny poranek ze startu na Krakowskich Błoniach wystartowali uczestnicy Maratonu w którym mieli do pokonania 42 kilometry. Trasa prowadziła przez najbardziej znane punkty Krakowa, Bramę Floriańską, Rynek, Bulwary Wiślane oraz wiele innych wspaniałych miejsc. Wielu kierowców zapewne straciło nie tylko nerwy ale tez kilka włosów z głowy, próbując przejechać przez Kraków.
Na mecie jako pierwszy na mecie pojawił się Kenijczyk Cosmas Keyva Mutuku, który dystans 42 km i 195 m pokonał w 2 godziny, 12 minut i 20 sekund. Dwa kolejne miejsca zajęli jego rodacy drugi Stephen Kipchumba Rutto - 2:13.15 i Vincent Kipchirchir - 2:14,08. Najszybszym Polakiem okazał się krakowianin Andrzej Lachowski, który zajął 13. miejsce z rezultatem 2:25,58.
W całym Cracovia Maraton udział wzięła rekordowa liczba osób, organizatorzy podają że było ich około 3500.
Zapraszam do obejrzenia galerii z dwóch dni zmagań.