sobota, 28 sierpnia 2010

kierowcy i ich samochody - czyli kto, co i jak na drodze...

Dziś znów pokonywałem drogę z Bielska do Krakowa ciągnąc się w sznurze aut, który od czasu do czasu przystawał lub rozrywał się. Wtedy właśnie naszła mnie myśl zrobienia jakiegoś stereotypowego podziału kierowców z podziałem na styl jazdy.
1) kierowcy zawodowi - to chyba grupa najbardziej wytrwałych i doświadczonych kierowców. Jednak nie wszyscy kierowcy zawodowi to ci prawdziwi, gdyż jak zwykle zdarzają się wyjątki od reguły zwani szaleńcami drogowymi.
2) kierowcy niedzielni - chyba najmniej doświadczona grupa, najczęściej spotykaniu w okresie weekendu lub wakacji kiedy to trzeba wybrać się na urlop. Inną nazwą to dupy wołowe lub zawalidrogi.
3) kierowcy wyścigowi - jeżdżą szybko i są pewni siebie, jedynymi ich wykroczeniami to szybka jazda
4) piraci drogowi - najbardziej niebezpieczni i szaleni kierowcy, nie zważają na innych, żadne przepisy ich nie obchodzą
5) kierowcy szpanerzy - poruszają się najczęściej odpicowanymi ztuningowanymi furami, jadą jak zawalidrogi żeby się wszystkim pokazać i wyrwać idące przez miasto blachary. Choć umią jeździć ale boją się uszkodzić odpicowany samochód. Odradzam jakiekolwiek kolizje z takimi osobnikami.
6) kobiety kierowcy - (zastrzegam od razu że to nie wszystkie kobiety) chyba najbardziej wystraszona grupa kierowców, jeżdżą idealnie z przepisami. W trakcie trudnych sytuacji drogowych panikują i traca głowę - wtedy stają się niebezpieczne.
Grup takich jest znacznie więcej, jak wymyślicie to piszcie.
A ja sam osobiście jako kierowca zaliczył bym się do dwóch grup kierowców kierowców zawodowych oraz wyścigowych, ale sam do końca nie jestem pewien.

Brak komentarzy: