środa, 4 stycznia 2012

Cięcia po Krakowsku

Dziś radni swoją decyzją o cieciach w budżecie pozbawili Kraków finansów w wielu strategicznych dziedzinach, w szczególności przeznaczonych na kulturę. Bo Kraków to kultura, a kultura to Kraków.
Cały dzień dyskusji i kuluarowych negocjacji, nie przyniósł oczekiwanych zmian w decyzji. I tak samemu Krakowskiemu Biuru Festiwalowemu zmniejszono budżet, który nie pozwoli na realizacje wszystkich dotychczasowych zadań. Zabraknie pieniędzy na Krakowskie Festiwale oraz biura Informacji Turystycznej. Festiwale jednak Kraków może stracić na stałe, bo nie ma możliwość znalezienia sponsora w tak krótkim czasie i chętnego wyłożyć pieniędzy na prawie cały festiwal. Wiele osób nie rozumie ile pracy trzeba włożyć do organizacji tak dużych imprez i jakimi przepisami są one obwarowane.
Pozostaje nam mieć tylko nadzieje że coś uda się uratować na najbliższych posiedzeniach Rady Miejskiej, by Kraków nie stal się zapadłą, omijaną przez turystów dziurą na mapie Polski. Więc Państwo Radni róbmy tak "By żyło się lepiej" nam wszystkim.

Posiedzenie Rady Miasta Krakowa, 4 stycznia 2012


1 komentarz:

Michal.Lepecki pisze...

Jakos nie widac tych ciec