piątek, 10 czerwca 2011

Lamus - ownia

Lamus to uczeń bądź tez osoba chcącą udowodnić swoją wyższość nad innymi przez popisywanie się przed reszta grupy. Jednak tu nie chodzi o taką osobę, tu gra toczy się o udowodnienie społeczeństwu że recykling to sposób na czyste środowisko. Zbiorczy Punkt Gromadzenia Odpadów - Lamusownia to miejsce w którym będzie można osobiście za darmo lub za drobna oplata wyrzucić posegregowane śmieci lub odpady wielkogabarytowe i niebezpieczne. Powstała przy siedzibie MPO Lamusownia jest jedną z siedmiu takich obiektów na terenie miasta. Ta jest wyjątkowa, gdyż cześć odpadów będzie trafiać do zakładu utylizacji odpadów wielkogabarytowych, który mieści się w drugiej części zakładu MPO.
A więc nie bądźcie Lamusy i przyjeżdżajcie wyrzucać posegregowane śmieci.
2 komentarze:

korulka pisze...

Za drobną opłatą? Mało to płacimy podatków, żeby państwo (samorząd) nie wykroiło z budżetu więcej kasy na składowanie odpadów? :>

jan.graczynski pisze...

Za te podatki masz nowe drogi, czyste ulice i kulturę (np. zbliżająca się NOC TEATRÓW). Jedynie na wsi mogą pozwolić sobie na darmowy odbiór śmieci, żeby gospodarze śmieci nie wyrzucali za miedzę lub palili w piecach. Ale za to ani nie maja świetnych dróg ani takich festiwali. Coś za coś. W dodatku coś co jest w Polsce bezpłatne nie jest szanowane, nawet śmieci.