niedziela, 19 grudnia 2010

Czy Kopernik była kobietą??


jgraczynski-4051, originally uploaded by jgraczynski.

Tytułowe pytanie nurtuje wielu, ale i tak spór nadal trwa pomimo dowodów że w był mężczyzną. Nie bacząc na wszelkie dyskusje w Warszawie powstało miejsce poświęcone nauce noszące nazwisko znanego astronoma - Centrum Nauki Kopernik. Centrum zlokalizowano na Powiślu na Wybrzeżu Kościuszkowskim, skąd rozciąga się piękny widok na Wisłę.
Wnętrze to nowoczesna przestrzeń w której jesteśmy witani przez mówiącego do nas robota. Dalsze stanowiska ukazują nam naukę z każdej sfery życia, poczynając od maszyn prostych wykorzystywanych na co dzień po podstawy biologii. Wszystko przedstawione w łatwy i przystępny sposób, tak aby nawet dziecko potrafiło pojąć o co w tym chodzi. To miejsce poznawczych zabaw dla wszystkich nie tylko dla dzieci, ale także dla młodzieży, dorosłych i seniorów - każdy znajdzie coś dla siebie.
O Centrum Nauki Kopernik można dużo by pisać, jednak wszystko to trzeba zobaczyć i pobawić się tym osobiście. To moja pierwsza wizyta i na pewno nie ostatnia, ale już teraz możecie zobaczyć choć część na moich zdjęciach - zapraszam.

Brak komentarzy: