sobota, 13 listopada 2010

Rozmowy z Szymonem


ksaf-jgraczynski-0413, originally uploaded by jgraczynski.
Ostatniej niedzieli na uczelni miało miejsce nietypowe spotkanie. Do Centrum Dydaktyki AGH przybył Szymon Hołownia, znany publicysta i przede wszystkim prowadzący wiele programów telewizyjnych. Najbardziej znany jest obecnie chyba z programu TVNu - Mam Talent, ale nie tylko dzięki telewizji jest znany. Szymon Hołownia jest autorem jak do tej pory pięciu książek o tematyce Boga, ludzi i powiązania tych dwóch rzeczy razem w codzienności. Podstawą jego tekstów jest prostota w przedstawianiu skomplikowanych zagadnień i pojęć - tak aby nawiązać kontakt z odbiorcą.
Podobnie było na spotkaniu. Pierwszą częścią był zestaw pytań przygotowanych przez Panią Redaktor na które Szymon odpowiadał. W drugiej części pytania mogla zadawać publiczność, ale nawet trudne pytanie nie pozostały bez odpowiedzi.
Na spotkanie przygotowano największa sale dydaktyczna AGH (U-2), jednak nawet ona nie zdołała pomieścić wszystkich chętnych. Na spotkanie przybyło około 1300 osób, ale tylko nieco ponad tysiąc zmieściło się w sali i zobaczyło Szymona.
Mi się udało bylem chyba najbliżej jak można, to zobaczycie na zdjęciach - zapraszam do oglądania.

Brak komentarzy: