środa, 9 czerwca 2010

Betyfikacja Ks. Jerzego Popiełuszki


ksaf-jgraczynski-5240, originally uploaded by jgraczynski.

W ostatni weekend brałem udział w wielkim i niecodziennym wydarzeniu, beatyfikacji męczennika za wolność ks. Jerzego Popiełuszki zamordowanego przez oficerów Służby Bezpieczeństwa.
Uroczystości rozpoczęły się w sobotnie popołudnie na Wilanowie przed Centrum Opatrzności Bożej koncertami i pokazem rekonstrukcji tłumienia tłumu przez ZOMO z lat 80-tych. Kulminacją uroczystości był plac Piłsudskiego w Warszawie, gdzie odbyła się msza beatyfikacyjna ks. Jerzego. Po mszy procesja wraz z relikwiami błogosławionego przeszła ulicami Warszawy do Sanktuarium Opatrzności Bożej, gdzie zostały złożone w Panteonie Wielkich Polaków.
Całe uroczystości były niesamowite pod względem organizacyjnym i duchowym. Wiem dlaczego chciałem tam być i zatrzymywać te momenty na fotografii - żeby zapamiętać to wydarzenie i pokazać je innym, którzy nie byli tam obecni.
Wielu wspaniałych ludzi tam spotkałem, w szczególności ciesze się ze spotkania znajomych z Radia Studenckiego i dziennikarstwa UW, których poznałem podczas uroczystości kwietniowych w Warszawie.
Zapraszam też do obejrzenia moich zdjęć.

Brak komentarzy: