środa, 21 kwietnia 2010

Wielkie Pożegnanie w Krakowie

Wydarzenia 10 kwietnia sprawiły że cały Naród pogrążył się w żałobie po utracie Prezydenta i wielu ważnych rodaków. W warszawie oddano hołd wszystkim ofiarom katastrofy, kolejna częścią uroczystości były uroczystości pogrzebowe Prezydenta. Na miejsce ostatniego spoczynku pary Prezydenckiej wybrano Wawel, wybrane miejsce wywoływało  wiele kontrowersji pośród ludzi, ale pozostało niezmienione.
Dzień zaczął się bardzo pracowicie od odebrania akredytacji z Centrum Prasowego o 5 nad ranem.
Później oczekiwanie na przejazd konduktu pogrzebowego z lotniska do bazyliki Mariackiej na Rynku w Krakowie, gdzie ks. kardynał odprawił mszę w intencji zmarłej pary Prezydenckiej.
Po uroczystej mszy świętej w uroczystym kondukcie pogrzebowym odprowadzono parę Prezydencką na Wawel, gdzie pochowano ją w krypcie pod wieżą Srebrnych Dzwonów.
Parę prezydencką żegnały delegacje przybyłe z zagranicy, między innymi Prezydent Rosji, Prezydent Gruzji, Prezydent Niemiec i wiele innych głów państw.
Zwykłym obywatelom pozostaje zachować w pamięci tragicznie zmarłych w katastrofie i otaczać czcią symbol tej katastrofy jakim jest krypta i sarkofag w którym spoczywa para Prezydencka.
Poniżej zamieszczam zdjęcia z tych uroczystości.


Brak komentarzy: